z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kasinianie –Zagórzanie na X Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych w Polanicy Zdroju

13/10/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 2139 razy

W dniach 9-11 października 2009 roku w Polanicy Zdroju odbył się 10 - jubileuszowy - Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska 2009”,  w którym wziął udział zespół regionalny "Kasinianie - Zagórzanie" reprezentujący Gminę Mszana Dolna, powiat limanowski oraz województwo małopolskie.

Nie była to pierwsza wizyta tego zespołu w Polanicy, dał się bowiem on już poznać na pierwszych festiwalach w 2000 i 2001 roku, gdzie zdobywał nagrody i wyróżnienia tej imprezy. Organizatorzy napisali o jubileuszowym festiwalu:

 

„To najbarwniejsza z polanickich imprez. Za sprawą zespołów folklorystycznych z całego świata, październik w Polanicy Zdroju nabiera słonecznych kolorów. Podczas Festiwalu na scenie Teatru Zdrojowego prezentuje się blisko 1000 artystów. Niewątpliwie atrakcją przeglądu jest barwna i rozśpiewana parada zespołów połączona z tanecznymi prezentacjami na polanickim Deptaku. Tęcza Polska uznawana jest za jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez w Polsce. Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i jest autentycznym świętem folkloru.”

 

Członkowie zespołu "Kasinianie – Zagórzanie" podpisują się pod tymi słowami, ponieważ organizatorzy robią wszystko, aby było to święto folkloru, muzyki i tańca oraz spotkanie różnych kultur. Atmosfera tego festiwalu jest wspaniała, co powoduje, że wszyscy czują się w Polanicy bardzo swojsko pokazując licznie zgromadzonej publiczności w Tetrze i na Deptaku swoje programy. Wśród zespołów zawiązują się przyjaźnie, co owocuje później wzajemnymi odwiedzinami. W bieżącym roku, w związku z jubileuszową edycją, Festiwal miał charakter przeglądu zespołów laureatów z lat poprzednich. Piękny śpiew, brawurowe tańce oraz wspaniała zabawa członków zespołu wciągnęła zgromadzonych do wspólnej zabawy. Wszystkie zespoły zostały wyróżnione pucharami ufundowanymi przez Krajową Radę Spółdzielczą i nagrodami pieniężnymi. Już dziś czekamy na XI Festiwal oraz spotkanie w gościnnej i pięknej Ziemi Kłodzkiej.

 

Piotr Lulek

Zapraszamy do galerii