z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Asyż w……….. Łostówce

03/09/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 3796 razy

W dniach 6-8 września odbywa się w Krakowie Międzynarodowy Kongres dla Pokoju „Ludzie i religie”, którego myślą przewodnią są słowa wypowiedziane przez Papieża Jana Pawła II w Asyżu: „Pokój to warsztat pracy otwarty dla wszystkich”.

Metropolita Krakowski, Ks. kard. Stanisław Dziwisz podejmuje w ten sposób dziedzictwo Sługi Bożego Jana Pawła II, który zapraszał przedstawicieli różnych religii, by wspólnie modlić się o pokój. Takie spotkania modlitewne odbywały się w Asyżu, a potem w Rzymie, Bari, na Malcie, we Florencji, Neapolu, Jerozolimie i innych miastach. W czasie ostatniego z nich, na Cyprze, Kardynał Dziwisz zaprosił na kolejne do Krakowa, miasta szczególnego ze względu na swoją historię, położenie i bliskość Auschwitz, „miejsca, które bardziej niż jakiekolwiek inne przedstawia horror wojny, rasizmu i zła”.
Ideą spotkań jest wspólne trudzenie się dla pokoju poprzez wzajemny szacunek, przełamywanie uprzedzeń, wspólną modlitwę i szukanie tego, co łączy, a nie dzieli. Bowiem, jak powiedział Jan Paweł II: ”Pokój zaczyna się w sercu człowieka”.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łostówce będą mieli okazję włączyć się w tę inicjatywę poprzez akcję informacyjną na terenie szkoły, przeprowadzone katechezy i konkursy. Dzieci nauczą się krótkiej modlitwy o pokój w kilku językach. Ale na tym nie koniec. Praca formacyjna w tym zakresie będzie trwała cały rok szkolny. Dzieci będą poznawały nieco bliżej wielkie religie świata. W październiku, miesiącu różańcowym, dowiedzą się czegoś na temat „różańca” w innych religiach (zwłaszcza prawosławiu i islamie), w styczniu zaś będą miały okazję zapoznać się z wiarą i kulturą „starszych braci w wierze” - jak wyznawców judaizmu nazwał Sługa Boży Jan Paweł II - poprzez zorganizowany w szkole Dzień Judaizmu.
W planach jest także Dzień Solidarności z osobami chorującymi psychicznie, bo poszanowanie inności i troska o tych, którzy chorują, cierpią, są niepełnosprawni, to także budowanie pokoju i cywilizacji miłości.
Szkole, która obrała sobie takiego Patrona, wypada siać ziarno i starać się żyć wartościami, które On nam zostawił.

 

katechetka Urszula Antosz-Rekucka

Jan Paweł II z przedstawicielami innych religii w Asyżu

 

Przy gazetce informującej o wydarzeniu

 

„A pokój niech będzie z nami!” – śpiewane w siedmiu językach.