z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jak czytać książki?

11/03/2014, dodał: Marta Chudzikiewicz - Kubies czytano: 2275 razy
Uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej wzięli udział w warsztatach czytelniczych, których organizatorem była biblioteka szkolna. Warsztaty przeprowadziła Anna Łukawiecka - Kasprzyk, przedstawicielka poznańskiego wydawnictwa „Zakamarki”.

Młodsze klasy (I-III) obejrzały pokaz multimedialny połączony z czytaniem fragmentów książki „Tajemnica diamentów”. Uczniowie wraz z parą młodych detektywów, bohaterów książek z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, próbowali rozwikłać zagadkę zniknięcia diamentów ze sklepu jubilerskiego. Wszystkie dzieci wzięły aktywny udział w spotkaniu, najpierw przygotowując się do roli detektywów, a następnie próbując rozwiązać zagadkę detektywistyczną – podkreśla szkolna bibliotekarka.
Natomiast uczniowie klas IV-VI zapoznali się z fragmentami książek z serii „Tsatsiki” Moni Nilsson. Autorce zależy, by czytelnicy odnaleźli w jej książkach coś ze swoich własnych myśli i uczuć, chce im pomóc zrozumieć siebie samych i świat, w którym żyją. Pisząc o sprawach, które często się przemilcza, ale które są udziałem każdego dziecka, chce dodać dzieciom otuchy i pokazać, że nie są w swoich myślach i emocjach osamotnione. I właśnie o uczuciach, emocjach, stosunku do świat i innych ludzi próbowali dyskutować uczniowie starszych klas. 

Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania, które rozwija wyobraźnię, zainteresowania i pozwoli choć trochę „oswoić” otaczający nas świat.

 

red. Marta Chudzikiewicz - Kubies