z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Warsztaty, nowe stroje i instrumenty dla Olszowian

25/03/2014, dodał: Maciej Liberda czytano: 2406 razy
Mija drugi rok działalności Stowarzyszenia Folklorystycznego Olszowianie, założonego przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce. Głównym celem jego działalności jest podtrzymywanie tradycji Zagórzan wśród dzieci i młodzieży. Aktywny udział w tego rodzaju zajęciach ma na celu zagospodarowanie wolnego czasu i uniknięcie zjawisk patologicznych.

W grudniu 2013 r. przystąpiliśmy do realizacji operacji w ramach „ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013” Działanie 413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju (Małe projekty) Tytuł operacji – Zakup strojów, instrumentów oraz przeprowadzenie warsztatów.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 55 724,42 zł.

W ramach realizowanego w styczniu i lutym 2014r. projektu młodzi mieszkańcy Olszówki uczestniczyli w warsztatach stacjonarnych i wyjazdowych. Pod czujnym okiem instruktora P. Piotr Lulka i P. Adama Rusnarczyka oraz opiekunów zespołu P. Bogusławy Pajdzik oraz P. Wioletty Kraus członkowie zespołu szkolili swój warsztat ze śpiewu, tańca oraz gry na instrumentach. W doskonałej atmosferze, pełnej niespodzianek, przebiegły warsztaty zorganizowane w Bukowiańskim Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas krótkiego wyjazdu Olszowianie uczyli się nowych tańców i przyśpiewek. Wyjazd było doskonałą okazją do integracji i wspólnej pracy, jak również bardzo dobrej zabawy.

Po ciężkim dniach pracy wszyscy uczestnicy świetnie bawili się na dyskotece oraz - mimo małej ilości śniegu – wzięli udział w kuligu zorganizowanym w Białym Dunajcu.

W ramach projektu, oprócz warsztatów wyjazdowych i stacjonarnych, zespół zakupił przepiękne stroje oraz instrumenty. Dzięki temu kolejne dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc rodziców oraz młodzieży w czasie zajęć wyjazdowych i stacjonarnych, które w ramach projektu odbywały się w siedzibie stowarzyszenia w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce.

Wszystkim sympatykom stowarzyszenia i zespołu gorąco dziękujemy.

 red. Wioletta Kraus

                                               Bogusława Pajdzik

fot. Monika Kościelniak

                                                                                                                                             Piotr Kowalik