z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Urodziliście się w wolnym kraju...” – Święto Niepodległości w Glisnem

10/11/2014, dodał: Magda Polańska czytano: 2861 razy
„Urodziliście się w wolnym kraju, wolność została wam dana, ale pamiętajcie, że wolność jest wam również zadana, ponieważ to wy młodzi ludzie musicie się starać, aby nadal żyć w tej wolności”.

Tymi słowami pani Justyna Trembecka, córka po zmarłym partyzancie Adamie Stefanie Trembeckim, zwróciła się do uczniów Szkoły Podstawowej w Glisnem podczas uroczystości z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na akademię przybyli zaproszeni goście: Bolesław Żaba Wójt Gminy Mszana Dolna, Jan Chorągwicki Przewodniczący Rady Gminy, Ksiądz Proboszcz Andrzej Sawulski, Justyna Trembecka z mężem oraz rodzice, uczniowie i nauczyciele.

„Jest takie miasto, co zwie się Lwów.
Znów wolno o nim dziś pamiętać
Nocą, we Lwowie srebrzysty nów
Oświetla cmentarz, gdzie Orlęta
To lwowskie dzieci nazwano tak
Te, które padły, broniąc miasta
Śpią na cmentarzu, gdzie krzyży brak
A ciemna zieleń grób zarasta...”

Wersami tej piosenki uczniowie przypomnieli całej społeczności Szkoły Podstawowej w Glisnem oraz przybyłym gościom o tym, że o wolność i niepodległość Ojczyzny walczyli nie tylko dorośli, ale także małe dzieci „Orlęta Lwowskie”, które przelewały krew w obronie Lwowa. Podczas uroczystości podkreślono, że nasza Ojczyzna zniknęła z mapy Europy na 123 lata i tylko dzięki determinacji wielu Polaków odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku. Podczas zaborów Polacy nie zapomnieli o swych korzeniach, w XIX wieku powstawały wielkie dzieła literackie „ku pokrzepieniu serc”, wiele obrazów historycznych przypominających zwycięskie bitwy naszych wojsk oraz utwory muzyczne o tematyce narodowej. Montaż słowno-muzyczny w oprawie multimedialnej przygotowany przez  uczniów pod kierunkiem nauczycielki Barbary Oleksy zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

red. Zofia Kościelniak

 

Apel z okazji Święta Niepodległości w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej

 

OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W KASINCE MAŁEJ

 

Akademia z okazji 11 listopada w Szkole Podstawowej w Łętowem