z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Demontaż i usuwanie wyrobów zawierających azbest – trwa nabór wniosków

10/03/2015, dodał: Magda Polańska czytano: 5239 razy
Nabór wniosków na usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest od beneficjentów ostatecznych w Gminie Mszana Dolna trwa nadal.

Beneficjentami ostatecznymi są osoby fizyczne, które złożą deklarację udziału w projekcie p.n. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko – Polskiego programu współpracy na lata 2015 i 2016. Prace te polegają na demontażu elementów zawierających azbest, ich pakowaniu, transporcie oraz unieszkodliwieniu na składowisku odpadów niebezpiecznych. Projekt ten dofinansowany jest  przez stronę Szwajcarską w formie refundacji kosztów i wynosi do 85% kosztów kwalifikowanych.3 marca b.r. odbyło się posiedzenie plenarne Komitetu Sterującego Projektem. Komitet Sterujący Uchwałą NR 12/2015, zmienił zapisy w Regulaminie przyznawania pomocy rzeczowej dla beneficjentów ostatecznych, a mianowicie:
1. Nie ma obecnie ograniczenia co do ilości składanych wniosków o  przyznanie  wsparcia w postaci nowego pokrycia dachowego na budynki mieszkalne (dotychczas, wielkość przyznanego wsparcia w postaci nowego pokrycia nie mogła przekroczyć 26 % ogólnej ilości zdemontowanych dachów z budynków mieszkalnych w danej gminie w danym roku rozliczeniowym);
2. Zwiększono maksymalną ilość przyznanej blachy ze 150 m2 do 200 m².     Wsparcie dla najuboższych polega na przyznaniu standardowej blachy pokryciowej w ilości zgodnej z powierzchnią dachu zawierającego azbest (m²), zdemontowanego z nieruchomości określonej we wniosku. Zakres pomocy nie przewiduje przyznania innych dodatkowych elementów przy nowym pokryciu dachowym  m.in. rynien, okuć kominowych, podkładek, wkrętów itp. oraz opłacenia wykonania nowego pokrycia.”
3.  Blachę standardową na pokrycie dachowe przekazuje beneficjentowi ostatecznemu dostawca wybrany w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przez Biuro Główne Projektu.

Pozostałe zapisy Regulaminu przyznania pomocy rzeczowej dla beneficjentów ostatecznych uczestniczących w projekcie pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” nie uległy zmianie.

Do korzystania ze wsparcia rzeczowego uprawnione są osoby fizyczne (beneficjenci ostateczni) będące właścicielami, posiadaczami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonej na terenie gminy Mszana Dolna, które złożą wniosek o pomoc rzeczową do koordynatora gminnego. W przypadku nieruchomości, których prawo własności lub użytkowania wieczystego przysługuje więcej niż jednej osobie, konieczne jest podpisanie wniosku jak również spełnienie innych wymogów przewidzianych w regulaminie przez te osoby. Wniosek może być podpisany przez pełnomocnika, przy czym wraz z wnioskiem należy złożyć pełnomocnictwo. O wsparcie mogą się starać beneficjenci ostateczni, których dochody miesięczne na osobę w rodzinie nie przekraczają 456 zł netto, a w przypadku osób samotnych 542 zł netto zgodnie z art. 8 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku z późniejszymi zmianami. Ze wsparcia rzeczowego mogą korzystać również osoby, których dochód przekroczył kwoty wymienione wyżej, lecz znajdują się w szczególnej sytuacji życiowej ze względu  na: niepełnosprawność, długotrwałą lub ciężką chorobę, potrzebę ochrony macierzyństwa, wielodzietności lub niepełnosprawności w rodzinie albo sytuację kryzysową.  Podstawą wsparcia rzeczowego dla uprawnionych beneficjentów jest ustawa o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku ze zm. Dokumentacja jest gromadzona przez koordynatora gminnego - Urząd Gminy w Mszanie Dolnej, ul. Spadochroniarzy 6, II piętro, pok. nr 39,  a następnie wraz z wnioskiem o przyznanie pomocy przekazywana jest do Biura Głównego Projektu. Koordynator gminny w każdym przypadku posiłkuje się opinią Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którą należy dołączyć do wniosku o wsparcie rzeczowe.

Osoby zainteresowane usunięciem pokryć dachowych zawierających azbest (eternit płaski oraz falisty) w II i III kwartale 2015 roku, proszone są o złożenie deklaracji udziału w Projekcie z uwagi na konieczność dokonania uzgodnień dotyczących terminu wykonania robót w wykonawcą.

 

Józef Pajdzik