Każdy może być życzliwy
W tygodniu poprzedzającym ten dzień uczniowie mogli zbierać słoneczka za szczególne oznaki życzliwości, na podstawie których wybrano króla i królową życzliwości i przyznano ordery życzliwości. W ramach przygotowania się do obchodów Święta Życzliwości wychowawcy przeprowadzili lekcje na ten temat, a uczniowie wykonywali na konkurs międzyklasowy łańcuchy życzliwości z odrysowanych dłoni każdej osoby. Najładniejsze łańcuchy wykonały klasy: 1 a, 2c, 1b, 5-latki /b/. Udekorowano nimi klasy i korytarze aby przypominały o tym, czym jest życzliwość i w jaki sposób należy ją okazywać. Przeprowadzono również konkurs literacki na „Wiersz o życzliwości”, w którym za najładniejsze uznano prace: Katarzyny Cież kl. 5 a, Karoliny Kalety kl. 5 b, Patrycji Wilczek kl. 1b. Wiersze zamieszczane będą w gazetkach szkolnych.
Sam Dzień Życzliwości przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. W budynku B uczniowie kl. 6 b pod kierunkiem katechetki Bernadety Kaletki przygotowali prezentację multimedialną o życzliwości. Opiekunka grupy wygłosiła uczniom prelekcję na temat wagi życzliwości w codziennym życiu. W budynku A uroczystość przygotowali uczniowie Koła Teatralnego z klasy 1 a gimnazjum pod kierunkiem Katarzyny Pałgan. Przedstawili teatrzyk pt. „Każdy może być życzliwy”. Pani wicedyrektor w tym dniu wręczała dyplomy za konkursy i ordery życzliwości. W celu podkreślenia znaczenia tego święta dominujące w strojach uczniowskich były jasne kolory tęczy.
Święto życzliwości było dobrą okazją do tego, aby wpajać uczniom pozytywne wartości. Każda akcja, która uczy dzieci życzliwości ma z pewnością sens.
Katarzyna Grygiel
Lucyna Ziemianin