z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Konkurs na Animatora roku 2015 – Artur Żaba wśród najlepszych

14/12/2015, dodał: Magda Polańska czytano: 4940 razy
Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, jak co roku, wyłoniła wyróżniających się Animatorów z całej Polski, którzy swoimi działaniami najbardziej przyczynili się do promocji idei sportu powszechnego na Orlikach.

W gronie osób uhonorowanych tytułem Animator Roku 2015 znalazł się Artur Żaba, Animator Orlika z Kasiny Wielkiej. W konkursie uczestniczyli Animatorki i Animatorzy, którzy w 2015 roku brali udział w edycji projektu „Animator – Moje Boisko Orlik 2012”.
Uroczyste wręczenie dyplomów Animator Roku odbyło się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik, 10 grudnia, w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Konferencja była też okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w tym programie w 2015 roku. A działo się dużo - w 2015 roku Orliki odwiedziło ponad 28 mln osób – dzieci, młodzieży i dorosłych.
Aż o 4 542 194 osób więcej niż w 2014 roku. Należy podkreślić, że w całej Polsce 2235 Orlików uczestniczy w projekcie NASZ ORLIK, a  na tych obiektach zatrudnionych jest 3405 animatorów. Biorąc pod uwagę skalę wyróżnienia jest to ogromny sukces dla animatora znaleźć się w 10 najlepszych w Polsce.
- Ogromnie się cieszę z tak bardzo prestiżowego wyróżnienia. Dla mnie osobiście jest to niezwykle cenna nagroda, ponieważ podsumowuje ona mój wkład, zaangażowanie i pracę w całą przestrzeń działań, które podejmowałem pracując jako animator na obiekcie ,,Moje Boisko-Orlik2012” w Kasinie Wielkiej. Jest to szczególne miejsce dla dzieci i młodzieży zresztą bardzo potrzebne lokalnej społeczności. Obiekt pełni ważną funkcję społeczną i wychowawczą dla dzieci i młodzieży. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Gminy Mszana Dolna oraz FRKF w Pucku udało mi się zrealizować wiele wydarzeń oraz inicjatyw o charakterze rekreacyjno - sportowym na tym obiekcie. Wiem jednak, że największe słowa uznania w tym miejscu powinny być skierowane do Was Kochani Orlikowicze. Wy tworzycie tą świetną społeczność Orlikową. Dzięki Wam moje starania i podejście do pracy animatora nabierają sensu i motywują mnie do jeszcze większego działania. Widząc Wasz entuzjazm i radość, prowadzenie zajęć na Orliku jest dla mnie wielką przyjemnością. Dziękuję bardzo wolontariuszom, sponsorom  i wszystkim osobom, które mi pomagają na co dzień w pracy, bo wiem, że bez Was byłoby trudno wiele rzeczy zrobić. Mam też wielką nadzieję, że ten sukces zmobilizuje Nas jeszcze do większej pracy, będzie swego rodzaju pozytywnym „kopniakiem”, a na Orlik zaczną przychodzić  w większej liczbie kobiety, czy seniorzy. Jest jeszcze wiele w tej dziedzinie do zrobienia,    a pasji i chęci też nie brakuje. Dbajmy o siebie, swoje dzieci, a przede wszystkim o swoje zdrowie i bądźmy aktywni, a poprzez sport możemy w sposób przyjemny o to zadbać. Więc zapraszam wszystkich serdecznie na moje zajęcia w roku 2016. Dziękuję za uznanie, bo wiem, że Kapituła Konkursu miała wielki trud żeby wybrać najlepszych. Fantastycznych ludzi,  którzy na Orlikach w całej Polsce robią fantastyczną pracę jest naprawdę dużo.  Pozdrawiam, do zobaczenia!  –  nagrodę skomentował Animtor Orlika w Kasinie Wielkiej, Artur Żaba.

Program „Moje boisko – Orlik 2012“, który zainicjowano w 2008 roku, zakładał budowę -  w każdej gminie na terenie całego kraju – ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów wielofunkcyjnych boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Inicjatywa była związana z Euro 2012, ale stanowiła również odpowiedź na wciąż niską liczbę Polaków aktywnych sportowo. Dzięki współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki z samorządami wojewódzkimi i lokalnymi, wybudowano 2604 Orliki.
Na wybudowaniu boisk jednak się nie skończyło. To był dopiero początek batalii o zdrowie i lepszą kondycję Polaków. Program „Nasz Orlik” – zainicjowany przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) – jest kolejnym działaniem wspierającym samorządy i Animatorów w budowaniu atrakcyjnej oferty sportowej oraz jej promowaniem wśród użytkowników Orlików. Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowuje pracę Animatorów, działania szkoleniowe i promocyjne w ramach programów „Animator - moje boisko Orlik 2012”, uruchomionego w 2009 roku oraz „Akademia Animatora”, wdrożonego w 2013 roku.
Jak wskazują badania, aktywność fizyczna to nadal domena ludzi młodych, dobrze wykształconych, zadowolonych ze statusu majątkowego, mieszkańców miast. Tymczasem Orliki stwarzają szanse na to, by zainteresować aktywnością sportową również ludzi starszych,  czy pochodzących z mniejszych miejscowości, niezależnie od stopnia ich zamożności – mówi Monika Chabior, prezeska FRKF. I to się dzieje, a co istotne, liczba gości Orlików zwiększyła się we wszystkich grupach wiekowych. Orliki oraz Animatorzy, wspierani w ramach realizowanych przez FRKF programów „Nasz Orlik” i „Akademia Animatora” (szkolenia, e-learning, inspiracje, propagowanie dobrych praktyk) i współpracujący ze sobą nawzajem, tworzą z lokalnymi stowarzyszeniami i organizacjami nową jakość na naszej mapie lokalnych centrów wydarzeń, nie tylko sportowych lecz także społecznych.

Artur Żaba