Szanse na większe zatrudnienie młodych - II etap naboru kandydatów!
Uczestnikami Projektu mogą być wyłącznie osoby młode, w wieku 18-29 lat, bierne zawodowo i bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (jednak mogą być studentami studiów niestacjonarnych), zamieszkujących teren powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, myślenickiego, suskiego, wadowickiego, w tym osoby niepełnosprawne, rodzice powracający na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem i osoby zamieszkujące tereny wiejskie.
Przewidywana liczba uczestników Projektu wynosi 135 osób, w tym 33 kobiety i 102 mężczyzn.
Rekrutacja prowadzona jest w Biurze Projektu zlokalizowanym w Szkole Górskiej w Łętowem pod nr 277, osobiście, telefonicznie (tel. 18 33 15 316 lub 601 230 460) albo przez stronę internetową: http://szkolagorska.eu/projekty-unijne/. Osobą odpowiedzialną jest Teresa Przybylska – koordynator projektu.
Uczestnicy otrzymają minimum trzy formy pomocy: przygotowanie Indywidualnego Planu Działania, pośrednictwo pracy (min. 3 oferty dla każdego uczestnika) oraz do wyboru: szkolenia zawodowe (120 osób) lub 5 miesięczne staże (15 osób).
Zaplanowanonastępujące szkolenia zawodowe:
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: narciarstwo zjazdowe oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: strzelectwo sportowe i bojowe oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: surwiwal oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: sztuki walki oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: wspinaczka skałkowa oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: pływanie oraz trener personalny
- Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej
- Praca na wysokości + moduł malowanie /antykorozja/ konserwacja, szkolenie wg standardów IRATA (certyfikat uznawany w Europie)
- Spawanie z modułem praca na wysokości – 2 moduły spawania
- Montażysta rusztowań budowlano-montażowych metalowych, wg programu Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
- Brukarz
- Cieśla/stolarz budowlany + moduł praca na wysokości
- Stajenny
- Pracownik pomocniczy w ogrodnictwie.
Projekt realizowany jest z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, a jego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi: 1 707 146,57 zł. Realizatorami są SZKOŁA GÓRSKA - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju SYNERGIA.
Teresa Przybylska