z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Cudze chwalicie, swego nie znacie

14/03/2016, dodał: Magda Polańska czytano: 2734 razy
Jedno z polskich przysłów mówi: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Rzeczywiście, najczęściej bywa tak, że wybierając się na wycieczkę szkolną, szukamy atrakcyjnego turystycznie miejsca odległego od naszej miejscowości. Tym razem było inaczej, uczniowie klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do pobliskiej Limanowej.
Po krótkiej podróży dzieci wzięły udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych pt. „Wesołe dźwięki filmowej piosenki”. Musiały wyruszyć na pomoc zespołowi LaLa MIRE i jego wokalistce. Zespół chciał zrealizować swój własny film, ale niestety zabrakło im pomysłów na odpowiednie dźwięki.  Potrzebni byli twórcy nowych aranżacji. Kto? Oczywiście między innymi uczniowie naszej szkoły. Zostali zaproszeni do studia dźwiękowego, które znajdowało się na scenie.
Każdy mógł się przekonać, jak ważne są dźwięki w naszym życiu – wrażeniami dzielą się uczestnicy wycieczki. W trakcie warsztatów został nagrany film krótkometrażowy z podkładem naszych głosów. Z niecierpliwością oczekujemy, kiedy będziemy mogli go zobaczyć.
Kolejnym bardzo ciekawym punktem na mapie Limanowej okazało się Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.
Mogliśmy podziwiać  wystawę etnograficzną, prezentującą zbiory dotyczące historii, kultury i sztuki ludowej grup etnograficznych zamieszkujących okolice Limanowej (ziemię limanowską), tj. Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich i górali Białych – dodają. Zobaczyliśmy między innymi: stroje ludowe, narzędzia rolnicze, sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia rzemiosła ludowego, kufry, skrzynie. Kustosz Muzeum poinformowała nas, że w zbiorach tej instytucji znajduje się bardzo bogata i zasługująca na szczególną uwagę kolekcja malowanych skrzyń wianowych. Najstarsze pochodzą z początku XIXw.   
Uczniowie uczestniczyli również w lekcji muzealnej na temat Zagórzan i ich stroju ludowego.
Odwiedzając to miejsce dzieci miały możliwość poszerzenia wiadomości na temat dziedzictwa kulturowego swojego regionu. Szczęśliwi, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia już planują kolejne wycieczki.

Małgorzata Łabuz 
Justyna Łazorko