z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zielona Szkoła w nagrodę dla gimnazjum w Kasinie Wielkiej

13/10/2016, dodał: Maciej Liberda czytano: 4061 razy
W dniach 21-23 września 2016 roku dwójka uczniów – Weronika Cieżak i Justyna Masulik – oraz koordynator Marta Lorenc z Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kasinie Wielkiej wzięli udział w wyjeździe na Zieloną Szkołę do Janowa Lubelskiego.

Była to nagroda dla 15 najaktywniejszych placówek z całej Polski, które brały udział w programie pt. „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” prowadzonym przez Fundację na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach RECAL. Jest to jeden z najstarszych programów edukacji recyklingowej w Polsce. Korzenie jego działania sięgają 1995 roku, a gimnazjum w Kasinie Wielkiej bierze w nim udział od 2006 roku. Od tamtego czasu w szkole jest prowadzona zbiórka puszek aluminiowych po napojach. Każdego roku szkolny koordynator programu przesyła sprawozdanie, w którym opisuje całą działalność edukacyjną w zakresie szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem tematu recyklingu puszek. Tegoroczna nagroda nie jest pierwszą w tym programie. Gimnazjum w Kasinie Wielkiej uczestniczyło już wcześniej w zagranicznych wyjazdach na Zieloną Szkołę, a także otrzymywało nagrody rzeczowe, dyplomy i podziękowania za swoje działania. W tym roku celem wyjazdu na Zieloną Szkołę była edukacja ekologiczna w terenie oraz praktyczna prezentacja drogi życia aluminiowej puszki od produkcji do recyklingu. Uczestnicy zwiedzili fabrykę Ball Packaging Europe w Lublinie produkującą wieczka do aluminiowych puszek do napojów, rozlewnię napojów Pepsico, a także Centrum Recyklingu puszek RECAN. Wzięli również udział  w warsztatach ekologicznych w ośrodku Zoom Natura w Janowie Lubelskim. Nie zabrakło także atrakcji w postaci parku linowego czy wieczornych gier i zabaw o podłożu ekologicznym.

                                                                                              Red.  Marta Lorenc