z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


W ZPO Mszana Górna powstał mural

09/12/2016, dodał: Magda Polańska czytano: 4030 razy
Mural – rodzaj malatury, nazwa pochodzenia hiszpańskiego oznaczająca w skrócie dzieło dekoracyjnego malarstwa ściennego. Murale można zdefiniować jako wielkoformatową grafikę na ścianach budynków.

Od kwietnia do czerwca 2016 roku, 16 uczniów z klas III gimnazjum ZPO w Mszanie Górnej brało udział w zajęciach: "Autorytet, wzorzec, ikona, idol" krakowskiej Fundacji Sztuki Nowej "ZNACZY SIĘ" w ramach projektu ”Jestem kulturalna, jestem kulturalny”. Celem zajęć była próba odpowiedzi na pytanie o istnieniu bohatera we współczesnym świecie i jego wpływu na współczesną kulturę i sztukę. Uczestnicy podczas warsztatów tworzyli indywidualne kolaże swoich super bohaterów, starając się odpowiedzieć na pytanie: "Ile ideału jest w autorytecie". Wykorzystując działania interdyscyplinarne takie jak "Wyborny trup" czy "Góra lodowa" mogli rozwinąć swoje kompetencje społeczne, takie jak: motywacja, optymizm, kooperacja w grupie,  rozwijanie wyobraźni oraz kompetencje kulturalne i twórcze.

Po wakacjach nastąpił ciąg dalszy spotkań pod tym samym tytułem. Młodzież przystąpiła do wykonania projektu muralu, a inspiracją do działania była historia migracji tygrysa białego, w którą to wpisali się ludzie, których decyzje i postępowanie miało mniejszy lub większy wpływ na losy zagrożonego wyginięciem gatunku.

25-26 listopada uczniowie uczestniczący w projekcie pod opieką oraz z  pomocą artystów malarzy: Joanny Róg-Ociepka, Marty Koryckiej, Charliego - malarza z Hiszpanii oraz nauczycielki plastyki Anny Mrózek-Kotarskiej namalowali na ścianach zewnętrznych biblioteki szkolnej mural, imponujący nie tylko rozmiarem, ale przede wszystkim oryginalnością i mistrzowskim wykonaniem, w które wszyscy włożyli mnóstwo pracy, ale również kawał serca. Mural nie tylko ożywił szkolny korytarz, ale stał się  prawdziwie bajkowym wejściem do biblioteki.

7 grudnia uroczyście otwarto muralu. W tym wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczestnicy projektu, dyrekcja gimnazjum oraz goście honorowi: prezes Fundacji Sztuki Nowej „ZNACZY SIĘ”, Beata Czajkowska wraz z mężem oraz główny koordynator projektu, Joanna Róg-Ociepka.

Pani Joanna zaznaczyła, że w nowym roku szkolnym nadal chciałaby współpracować z naszą szkołą i prowadzić warsztaty dla naszej młodzieży – informuje szkolny koordynator. Ważne dla nas były słowa pani Beaty Czajkowskiej, która podkreśliła fakt, że mural w naszej szkole jest jednym z najlepszych i najciekawszych jakie udało się namalować.

                                                                                                        Anna Mrózek-Kotarska