z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Nasze spotkanie z Mieczysławem Święcickim

08/02/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 7177 razy

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 lutego 2018 w wieku 81 lat zmarł Książę Nastroju Mieczysław Święcicki Niezrównany wykonawca ballad oraz romansów cygańskich i rosyjskich. Artysta Piwnicy pod Baranami od 1958 r. Aktor Teatru Starego, Rapsodycznego i Teatru 38. Na scenie Piwnicy występował do końca. Odznaczony m. in. medalami „Honoris Gratia”, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Z okazji 75 urodzin otrzymał klucze do miasta Krakowa. W naszej pamięci pozostanie jako czarujący gentelman i niezwykle barwna postać polskiej scenyna profilu FB Piwnicy pod Baranami napisali Przyjaciele Mieczysława Święcickiego.

Na wieść o Jego śmierci przed oczami niektórych mieszkańców Gminy Mszana Dolna stają obrazy z niezwykłego spotkania z Legendą Piwnicy pod Baranami, w  październiku 2008r. Gospodynie olszowskie częstowały go zagórzańskimi potrawami podczas Jesiennego Chartu w Zakopanem.  Było to dwunaste Ogólnopolskie Spotkaniu Ludzi Wolnych Zawodów. Po Tatry zjechali wówczas muzycy, artyści, aktorzy, pisarze, dziennikarze, aby wziąć udział w imprezie, spotkać się, poznać, zauroczyć górską jesienią. Impreza miała również wątek charytatywny – „Jesienny Chart” sponsorował wakacje dzieci z terenów popegieerowskich, fundował sprzęt rehabilitacyjny, organizował konferencje naukowe. W 2008r. roku specjalną atrakcją dla uczestników „Jesiennego Chartu” był występ kapeli „Olszowianie” z Olszówki, w której „batutę” dzierżył Jan Nawara oraz poczęstunek potrawami regionalnymi z Olszówki. Zagórzańskie specjały przygotowały Panie z tamtejszego Koła Gospodyń: nieżyjąca już dzisiaj Maria Górecka (Przewodnicząca), Maria Nawara, Genowefa Fudro, Urszula Góralik,  Grażyna Żurek i Monika Nawara. Jak to już jest w olszowskiej tradycji – dzielnie pomagali im: Andrzej Żurek (ówczesny Naczelnik OSP, dzisiaj również nieżyjący), Tadeusz Wacławik, Wojciech Gil, Adam Wacławik i Mieczysław Zapała. Kapuśniakiem z golonką, chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi oraz wypiekami z Olszówki zajadali się m.in. Mieczysław Święcicki (Legenda Piwnicy pod Baranami), Ewa Kasprzyk, Andrzej Szopa, Zbigniew Książek (poeta i autor oratoriów do muzyki Piotra Rubika) oraz Marcin Kwaśny (aktor Teatru KWADRAT).

Dzisiaj z sentymentem wspominamy tamten dzień – podkreślają olszowianie. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy osobiście poznać i ugościć Mieczysława Święcickiego.

Magda Polańska