z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


STOP PRZEMOCY!

27/11/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 2114 razy

W dniach 19 – 23 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej trwała akcja "Stop przemocy”. To już X edycja projektu. Najważniejszym celem tegorocznego etapu były działania profilaktyczne przeciw agresji i nietolerancji rówieśniczej.

Przypominaliśmy wszystkim bez wyjątku, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i poszanowanie godności każdego człowieka. Akcja kierowana do uczniów starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów miała promować poczucie własnej wartości. W ramach tych działań ogłoszony został konkurs plastyczny dla młodszych klas, związany z tematem przedstawienia "Bici biją”, zaprezentowanym przez grupę wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Mszany Dolnej. Starsze klasy miały przygotować tekst piosenki nawiązującej do hasła akcji, najstarsi gimnazjaliści mieli napisać ,,Kodeks rycerski” współczesnego człowieka. Podsumowanie rezultatów akcji przedstawimy po jej podsumowaniu – podkreśla Marta Skowronek, Dyrektor ZPO Mszana Górna.
W ramach działań profilaktycznych uczniowie I i II klas gimnazjalnych wzięli także udział w warsztatach opartych na grze CUDER, prowadzonych przez grupę terapeutów. Udział w tym przedsięwzięciu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Gminy Mszana Dolna.


Ciało   Umysł     Duch     Emocje   Relacje

 

Gra CUDER wskazuje drogę do dorosłości opartą na wartościach: prawdzie, miłości i wolności. CUDER wspomaga wychowanie poprzez obniżanie lęku oraz wzmacnianie rozwoju duchowego. Gra, jak symulator życia, pozwala trenować sposoby rozwoju i uczy rozpoznawać zagrożenia. Równocześnie stanowi doskonałą okazję do rozmów na ważne i istotne w życiu młodego człowieka tematy. Stosowanie jako planszy, mapy Gminy gdzie mieszkają gracze, umożliwia zdiagnozowanie zagrożeń występujących na terenie danej miejscowości. Rozgrywki w "CUDERa" stwarzają okazję do rozważań o tym, jak pomóc młodemu człowiekowi, by lepiej rozumiał on obiektywną, realną sytuację, w której się znajduje oraz by zajął dojrzalszą postawę wobec wszystkiego, co dzieje się w nim samym i wokół niego.


red. Anna Mrózek - Kotarska

zdjęcia