z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Klikam z głową

02/01/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 4663 razy
W Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej gościli przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej, którzy zapoznali uczniów klas I - IV oraz klas V – VI z głównymi założeniami kampanii społecznej Prezesa UKE „Klikam z głową”.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w bardzo atrakcyjnych zajęciach – każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz drobny upominek.

Celem Kampanii jest profilaktyka poprzez edukację, promocja bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz promowanie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a w szczególności:
- edukowanie młodych użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów, tabletów, komputerów;
- uczulenie dzieci na zagrożenia w sieci;
- ochrona przed cyberprzemocą;
- zwrócenie uwagi na negatywne skutki korzystania przez dzieci z usług Premium Rate.

Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w  świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie bowiem sprawy z zagrożeń i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci na spotkaniach poznają zasady jak być bezpiecznym w sieci.

Lekcje z dziećmi, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami pokazują, że zdecydowana większość uczniów, już nawet w początkowych klasach szkoły podstawowej, ma swoje smartfony i tablety, a tym samym regularnie korzysta z Internetu – niestety często bez nadzoru rodziców.  Podczas zajęć prowadzący rozmawiają z dziećmi o  tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz tzw. hejtowaniu. Dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymują dyplomy i drobne gadżety.

Pedagog szkolny
Rafał Borowiecki