Oferta pełna zagórzańskich atrakcji!
Każdy może w niej odnaleźć coś dla siebie. W pierwszej kolejności kreatorzy marki skierowali swoje propozycje do grup zorganizowanych, których liczebność określili w opisach swoich warsztatów. Mogą to być grupy szkolne, seniorzy, turyści przebywający na wypoczynku na tym terenie, ale również rodziny, które chcą kreatywnie i twórczo spędzić wolny czas (szczególnie niehandlowe niedziele), a przy okazji zaczerpnąć wiedzy o tradycjach, kulturze i przyrodzie regionu. Prowadzący warsztaty określili optymalne terminy swoich zajęć, jednak w szczególnych przypadkach można z nimi ustalać inne ich daty.
Z ofertą Zagórzańskich atrakcji zapoznać się można tutaj.
Już od 7 kwietnia b.r., przy współpracy z Pensjonatem Szczebel w Mszanie Dolnej, zaczną funkcjonować Rodzinne Niedziele z Kulturą Zagórzańską. Co tydzień będzie można w ramach tej oferty skorzystać z innych zajęć warsztatowych. Szczegóły podane zostaną każdorazowo na plakatach promujących akcję.
W przedświątecznym tygodniu 8 – 12 kwietnia b.r. członkowie Stowarzyszenia Rękodzielników Zagórzańscy Pasjonaci przeprowadzą cykl warsztatów związanych z tematyką wielkanocną. Będzie można własnoręcznie zrobić kwiaty z bibuły i palmę wielkanocną; będzie malowanie pisanek i wyplatanie koszyczków; niezłą zabawę będą mieli ci, którzy zdecydują się wyczarować świąteczne figurki z siana lub masy solnej.
W przygotowaniu są również warsztaty otwarte, które przeprowadzone będą w określonym miejscu i czasie, po zebraniu się odpowiedniej grupy chętnych do udziału w warsztatach osób. O każdych z takich spotkań będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych kreatorów marki Zagórzańskie Dziedziny.
Serdecznie zapraszamy!
Warsztaty kreatorów maki Zagórzańskie Dziedziny odbywają się w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Magda Polańska