Inspektor ds. Rozwoju i Funduszy Europejskich informuje
Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Kasince Małej
Gmina Mszana Dolna otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zadania pn. „Budowa Otwartej Strefy Aktywności w Kasince Małej” w maksymalnej, możliwej do uzyskania kwocie 50 000,00 zł. Obiekt powstanie przy kompleksie sportowym Orlik. Będzie to ogólnodostępna, bezpłatna strefa sportowo-rekreacyjna, która ma szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Spodziewamy się, że jej powstanie w sposób znaczący wpłynie na estetykę przestrzeni publicznej i poprawi jakość życia mieszkańców Kasinki Małej.
Dofinansowanie do ekologicznych pieców
Wciąż można jeszcze skorzystać z dofinansowania do wymiany nieekologicznych pieców węglowych na nowoczesny kocioł na pelet i ekogroszek.
W ramach tego projektu zostało już wymienionych ponad 135 kotłów wraz z modernizacją instalacji wewnętrznej. Dalsze wymiany są w trakcie realizacji. Obecnie nie jest możliwe uzyskanie dofinansowania do wymiany starego pieca na kocioł gazowy. Określony w projekcie limit urządzeń wyczerpał się. Zainteresowanych mieszkańców prosimy o wypełnienie ankiety, która ma charakter informacyjny. Wypełnienie jej jest wyrażeniem chęci przystąpienia do programu. Ankiety dostępne są w Biurze Obsługi Klienta i na stronie internetowej gminy. Wypełnioną ankietę można przekazać osobiście lub pocztą na adres urzędu. Szczegółowe informacje można uzyskać u Ekodoradcy.
„Małopolski e-Senior” – wciąż jeszcze można się zgłosić!
Rozpoczęły się szkolenia komputerowe dla osób powyżej 65 roku życia w ramach projektu „Małopolski e-Senior”. Obecnie zajęcia są prowadzone dla dwóch grup seniorów. Uczestnicy są bardzo zadowoleni, gdyż poza zdobytą wiedzą mają szansę się spotkać. Na zakończenie projektu otrzymają tablet. Koordynator, którym jest p. Ewa Filipiak informuje, iż jest jeszcze możliwość zgłoszenia się do udziału w projekcie. Wnioski dostępne są w pok. 45 Urzędu Gminy Mszana Dolna.
W ramach szkoleń przewidziano 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Kurs odbywa się na dwóch poziomach trudności (podstawowym i zaawansowanym), przy czym realizacja poziomu zaawansowanego jest opcjonalna i wynika z analizy umiejętności uczestników projektu. Szkolenia są prowadzone w grupach ok. 9 osobowych, a ich tematyka obejmuje następujące zagadnienia:
- Pierwsze kroki z tabletem i Internetem
- Jak ocenić wiarygodność źródeł w Internecie?
- Moja pierwsza poczta elektroniczna
- Skype – bezpłatne rozmowy z rodziną i ze znajomymi
- Facebook – serwis społecznościowy
- Aktywność obywatelska online
- Zarządzanie tożsamością cyfrową na przykładzie konta e-PUAP
- Podstawy obsługi edytora tekstu
- Podstawy obsługi arkusza kalkulacyjnego
- Robienie zdjęć oraz prosta edycja (obróbka) / nagrania wideo
- Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych
- Sprawy codzienne a Internet
- Potrzeby duchowe a Internet
- Zarządzanie swoimi finansami
- Rozrywka z Internetem
ZAPRASZAMY!
Ewa Filipiak