Jasiek dotarł do Olszówki
To szczególny zbieg okoliczności, bowiem bohater zagórzańskich questów przybywa do Olszówki właśnie na odpust, ale nie on jest celem jego wyprawy. Jasiek słyszał bowiem, że w tej miejscowości można kupić gonty dachowe. Wiadomo, że podczas tego święta parafialnego można spotkać wiele osób w jednym miejscu, dlatego postanowił wykorzystać sytuację i zasięgnąć języka, a może nawet wstępnie się dogadać. Przy okazji poznaje wiele ciekawych olszowskich historii. Na odpuście udaje mu się nabyć kolejny koral do sznura, który chce ofiarować swojej lubej Kasi.
Wyprawa questowa w Olszówce to kolejna podróż z Jaśkiem w sieci questów zagórzańskich. Uruchomione już zostały questy w Kasinie Wielkiej, Lubomierzu i Niedźwiedziu. Pozostałe trzy wyprawy (Olszówka, Kasinka Mała i Mszana Dolna) będą oddane do końca lipca. W zagórzańskich urzędach można odebrać ulotki wypraw questowych oraz pobrać dodatkową ulotkę, w której zbiera się korale. Za zebranie całego sznura zagórzańskich korali przewidziane są dodatkowe nagrody.
Wiedzę merytoryczną i opiekę warsztatową przy ich kreacji zapewnia Krzysztof Florys z Fundacji Mapa Pasji. Zaproszenie do udziału w projekcie „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski” finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego, Typ projektu B (dokumentowanie, zachowanie i upowszechnianie dziedzictwa niematerialnego) Zagórzanie otrzymali od Muzeum Orkana w Rabce Zdroju. W tworzenie wyprawy questowej w Olszówce bardzo zaangażowała się społeczność lokalna: mieszkańcy, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, członkowie stowarzyszenia „Pod Cyrlą”, a także artysta ludowy – Stanisław Kościelniak.
Magda Polańska