z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


PRZEMOC TO NIEMOC

23/10/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1725 razy

• Szlachetny jest ten kto nie krzywdzi, ale i nie chce krzywdzić.
• Twoje dzieci patrzą,widzą i uczą się Twoich zachowań – gdy dorosną mogą oddać Tobie i Twoim bliskim.


Dom rodzinny to miejsce gdzie każdy powinien czuć się bezpiecznie. To miejsce, które powinno stanowić dla każdego jego własny azyl – jako schronienie przed całym „złem” tego świata. Jednak często dzieje się tak, iż na niektórych to zło w formie przemocy czeka w samym wnętrzu jego własnego domu. Umiejętność właściwej współpracy Zespołu Interdyscyplinarnego niesie ze sobą szansę na to by dom rodzinny nadal nosił miano największej wartości dla każdego człowieka. Każdy zasługuje na godne i spokojne życie.
W sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna odbyło się szkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego, a także innych osób zajmujących się problematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Tematyka szkolenia dotyczyła „Procedury podejmowania działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie – Niebieskiej Karty”. Szkolenie prowadzone było przez wykładowcę z Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” z Krakowa.
Wzięli w nim udział przedstawiciele wielu instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Gminie Mszana Dolna: Oświaty, Służby zdrowia, Policji, Sądu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Uczestnicy szkolenia mogli poszerzyć wiedzę na temat procedury „Niebieskiej Karty”, a szczególnie tematu przemocy wobec dziecka: jak rozpoznawać objawy przemocy wobec dziecka, na co zwracać uwagę w bezpośrednim kontakcie, jak pomagać krzywdzonemu dziecku, a także jakie są skutki przemocy i krzywdzenia dzieci; wspólnie zastanawiali się jakie podjąć działania, by pomoc na rzecz ofiar przemocy była skuteczna. Poruszono także kwestię umiejętnej rozmowy z ofiarą przemocy, prawidłowego diagnozowania problemu oraz planowania skutecznych działań.
Przeprowadzone szkolenie pozwala na pełniejsze poznanie problemu, a także stwarza szansę na efektywną współpracę ludzi, którym nie jest obojętny los osób doświadczających przemocy.
W grupie siła, a grupę stanowi właśnie Zespół Interdyscyplinarny, pracowanie razem na rzecz innych to nasz wspólny cel.

 

red. Elżbieta Kania
Koordynator ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie



Jeśli doświadczasz przemocy w rodzinie skorzystaj z bezpłatnej pomocy specjalistów w Punkcie Konsultacyjnym do spraw Uzależnień i Przemocy (budynek Urzędu Gminy pok. Nr 1)*
Psycholog wtorek:14.00-18.00
Specjalista terapii uzależnień–środa,czwartek:15.00-17.00
Radca Prawny-piątek:9.00-10.00
Pracownik socjalny–poniedziałek:15.30-16.30,środa:8.00-10.00

* Do specjalistów należy się wcześniej umówić w biurze GOPS tel: (18) 3310541