z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


UWAGA, WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA POSIADACZY KDR !

12/11/2019, dodał: Maciej Liberda czytano: 3601 razy
Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, o którą zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 r., do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić drugą, elektroniczną formę tej Karty. Później będzie się to wiązało z opłatą 9,21 zł.

– W przypadku osób, które będą wnioskowały o nową Kartę Dużej Rodziny, niezależnie czy jest to pierwsza Karta, czy kolejna np. z powodu zmiany danych, warto zaznaczyć na wniosku od razu obie formy Karty – tradycyjną plastikową i elektroniczną. Taki wniosek nie podlega opłacie i pozwoli uniknąć w przyszłości opłaty za domówienie drugiej formy KDR – tłumaczy minister Bożena Borys-Szopa.

Jak zaznacza szefowa MRPiPS, w przypadku wnioskowania o duplikat Karty również warto zaznaczyć obie formy Karty, niezależnie od tego, jaką formę KDR miał wcześniej jej posiadacz. Wnioskodawca poniesie jedynie opłatę za duplikat – 9,56 zł, tak samo, jak w przypadku wnioskowania o tylko jedną formę Karty.

Kartę Dużej Rodziny honoruje dzisiaj 6,1 tys. partnerów.  Oferują oni zniżki w ok. 23,8 tys. lokalizacji w całej Polsce. Wśród partnerów są zarówno duże ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Do programu może dołączyć każda firma czy instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania.

Aplikacja mKDR

Jakie funkcje ma aplikacja mKDR? 

Aplikacja na smartfony posiada kilka funkcji:

  • rodzic może posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka;
  • aplikacja umożliwia wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy;
  • funkcja geolokalizacji pozwala na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji;
  • użytkownik aplikacji może dodawać partnerów KDR do listy „ulubionych” (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.);
  • aplikacja pozwala także na przekazywanie informacji członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach, jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności Karty, np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż. (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.);
  • aplikacja umożliwia logowanie się poprzez szybki dostęp - podając kod pin.

Jak uzyskać mKDR?

  1. Korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny możesz po złożeniu wniosku on-line na https://empatia.mpips.gov.pl/ lub można złożyć go w urzędzie miasta/gminy.
  2. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na adres e-mail, który wskazałeś dostaniesz numer swojej karty. Na Twój telefon przyjdzie SMS w którym podane zostanie jednorazowe hasło do zalogowania się w aplikacji.
  3. Kolejnym krokiem jest pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej z Google Play lub Apple Store na swój telefon.
  4. Aplikacja poprowadzi Cię automatycznie do uruchomienia mKDR na twoim smartfonie.

Posiadasz plastikową Kartę Dużej Rodziny i chcesz uzyskać dostęp do elektronicznej formy Karty?

Aby móc zalogować się do aplikacji mKDR i wyświetlić swoją Kartę Dużej Rodziny, konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie elektronicznej formy Karty.

Możesz w tym celu udać się do urzędu gminy swojego zamieszkania i wypełnić wniosek w formie papierowej. Wzór wniosku o Kartę Dużej Rodziny oraz wzory załączników znajdziesz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pamiętaj – jeśli wnioskujesz o elektroniczną formę Karty, koniecznie wypełnij załącznik ZKDR-04 – podaj w nim numer telefonu komórkowego i adres e-mail członka rodziny, dla którego chcesz wyrobić elektroniczną formę Karty, a także wskaż, kto będzie mógł wyświetlać Kartę tej osoby (czy tylko ta osoba, czy również rodzic lub małżonek rodzica). 

Najprościej i najszybciej złożysz wniosek za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia– empatia.mpips.gov.pl. 

INSTRUKCJA - pobierz

Źródło: https://gov.pl/web/rodzina/posiadacze-kdr-wazna-informacja