z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Poznali tajniki archeologii

21/06/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 3910 razy
Uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” realizowanym w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Przedsięwzięcie skierowane było do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Jego celem było zwrócenie uwagi na polskie dziedzictwo narodowe ukryte w ziemi, a także na pracę archeologów.

Dzięki przygotowanym w ramach realizacji programu materiałom, z których korzystali nauczyciele, uczestnikom projektu podczas lekcji w szkołach łatwiej było zrozumieć jak ważna jest ochrona polskiego dziedzictwa archeologicznego.

Materiały te były bardzo przydatne, inspirujące, w przystępny sposób objaśniające zadania i specyfikę pracy archeologów we współczesnym świecie – informuje Anna Stanisławska, nauczycielka ZSiP w Łostówce. Karty pracy pozwoliły na rozwijanie umiejętności naszych wychowanków, dając motywację do poszukiwań i bacznego zwracania uwagi na pozostałości z przeszłości. Projekt zwrócił uwagę na konieczność doceniania osiągnięć naszych przodków, a nie tylko współczesnych nowinek.

Nasze lekcje poświęcone archeologii bardzo spodobały się uczniom – dodaje dyrektor szkoły. W  trakcie zdalnego nauczania było to dla nich coś nowego, zaskakującego i angażującego, czasami nawet całe rodziny w poszukiwaniu "skarbów". Była to też okazja do  porozmawiania z dziadkami, czy rodzicami, na temat historii danego przedmiotu.  Lekcje były też inspiracją do rysowania i rzetelnego opisywania przedmiotów  w celu zobrazowania pracy archeologów.

Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Anna Stanisławska