Poczuli magię Zagórzańskich Dziedzin
Działacze pozarządowi z całej Polski podczas prezentacji najlepszych praktyk dowiedzieli się o etapach powstawania zagórzańskiej marki lokalnej, poznali jej wyróżniki oraz dziedziny, na których kreatorzy oparli proces jej budowy. Spotkanie stało się też okazją do nawiązania nowych znajomości i zaproszenia gości do Zagórzańskich Dziedzin.
„Dajcie się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom! Odkrywajcie je pasjami! Zanurzcie się w ich magii! To dziedzinnie proste!” – przekonywali Zagórzanie.
Zaproszenie uzupełniły prezenty – kompendium wiedzy na temat Zagórzańskich Dziedzin – które pojechały z uczestnikami konferencji w każdy zakątek Polski.
Akademia Partnerstwa skierowana jest do lokalnych liderów i aktywistów działających na rzecz społeczności związanych z sektorem pozarządowym. Jej uczestnicy podczas swoich zjazdów będą zdobywać wiedzę i kompetencje przy wykorzystaniu niekonwencjonalnych narzędzi, nowych metod działań lokalnych budujących więzi i odpowiedzialność za wspólne dobro. Projekt zakończy międzynarodowa konferencja nt. dziedzictwa miejsca i turystyki zrównoważonej.
Wśród 17 zaproszonych do współpracy liderów organizacji - dwie to prezeski NGO reprezentujących Zagórzańskie Dziedziny: Elżbieta Ząbczyńska (Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników) i Karolina Zapała (Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość).
Organizatorem Akademii Partnerstwa jest Fundusz Partnerstwa prowadzący działania edukacyjne promujące idee ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju miast i wsi, wspierający merytorycznie i finansowo lokalne organizacje, instytucje pozarządowe, placówki edukacyjne oraz małe, lokalne społeczności.
Magda Polańska
fot. Karolina Zapała oraz arch. Funduszu Partnerstwa