z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


SZKOLENIE ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO

02/07/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1930 razy

W dniu 18.06.2012r. w sali narad Urzędu Gminy Mszana Dolna, odbyło się szkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego, a także innych osób zajmujących się problematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Tematyka szkolenia dotyczyła „Procedury podejmowania działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie – Niebieskiej Karty”. Szkolenie prowadzone było przez wykładowcę z Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” z Krakowa.
Wzięli w nim udział przedstawiciele wielu instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Gminie Mszana Dolna: Oświaty, Służby zdrowia, Policji, Sądu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Uczestnicy szkolenia mogli poszerzyć wiedzę na temat procedury „Niebieskiej Karty”, a szczególnie tematu przemocy wobec dziecka. Jak rozpoznawać objawy przemocy wobec dziecka, na co zwracać uwagę w bezpośrednim kontakcie , jak pomagać krzywdzonemu dziecku, a także jakie są skutki przemocy i krzywdzenia dzieci. Wspólnie zastanawiali się jakie podjąć działania, by pomoc na rzecz ofiar przemocy była skuteczna. Poruszono, także kwestię umiejętnej rozmowy z ofiarą przemocy, prawidłowego diagnozowania problemu oraz planowania skutecznych działań.
Przeprowadzone szkolenie pozwala na pełniejsze poznanie problemu, a także stwarza szansę na efektywną współpracę ludzi, którym nie jest obojętny los osób doświadczających przemocy.

 

Koordynator ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Elżbieta Kania