z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Szaleństwa podczas „Dnia bez plecaka”

02/05/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 3579 razy
W ostatnim czasie w polskich szkołach jest popularny tzw. „Dzień bez plecaka”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej również zorganizowali taką akcję. Nauczyciele przecierali oczy ze zdumienia – uczniowie przedstawili zwariowane propozycje. W miejsce tradycyjnych plecaków pojawiły się najdziwniejsze przedmioty: walizki, lodówki turystyczne, instrumenty muzyczne, taczki, klatki dla zwierząt, wózki sklepowe, skrzynie na narzędzia, poduszki, kosze na śmieci… pomysłowość uczniów nie miała końca. Na zakończenie akcji najbardziej kreatywni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Z pewnością „Dzień bez plecaka” na stałe zagości w planach pracy Samorządów Uczniowskich – „szalony” dzień podsumowują nauczyciele kasinczańskich placówek.

„Dzień bez plecaka” to święto, które powstało w USA, głównie po to, aby uświadamiać współczesne dzieci i dorosłych o wciąż obecnym problemie związanym z zapewnieniem podstawowych dóbr oraz dostępu do edukacji uczniom krajów Trzeciego Świata (i nie tylko).

W Internecie, szczególnie na szkolnych profilach, można znaleźć mnóstwo inspiracji oraz ciekawych fotorelacji z tego szalonego dnia. To wyjątkowy czas, w którym zadaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli jest przyniesienie wszystkich niezbędnych podręczników i zeszytów do szkoły, ale bez używania tradycyjnego plecaka. Dzieci ogranicza wyłącznie wyobraźnia, a pomysłów na transport akcesoriów szkolnych nie brakuje. To akcja, która pobudza kreatywność uczniów.

Dorota Borowiec