z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Mazowiecki tour Zagórzańskich Dziedzin

24/05/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 3653 razy
Marka lokalna Zagórzańskie Dziedziny stała się przykładem dobrych praktyk podczas dwóch spotkań warsztatowych zorganizowanych w województwie mazowieckim.

Okazją do prezentacji dotychczasowego dorobku gminy i miasta Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź w tym zakresie stały się zaproszenia od przedstawicieli dwóch subregionów  Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Impulsem do takiej promocji Zagórzańskich Dziedzin była ubiegłoroczna wizyta podmiotów skupionych wokół MOWES z Subregionu Radomskiego u Zagórzan. Mieszkańcy Radomia i okolic zainspirowani dziedzinnymi działaniami postanowili proces budowy marki lokalnej przedstawić swoim rodakom u siebie. Wizytę w tym regionie połączono z prezentacją Zagórzańskich Dziedzin w północnej części Mazowsza.

W Płońsku Zagórzańskie Dziedziny stanowiły praktyczny przykład w spotkaniu prowadzonym przez animatorkę zagórzańskiej marki lokalnej, Olgę Gałek. Bazując na tym wzorze mieszkańcy Powiatu Płońskiego odkrywali powody do dumy i wyróżniki miejsca, poznali zasady stosowania marki lokalnej, zainspirowali się pomysłami na inicjatywy pod marką lokalną. W części warsztatowej poszukiwali wartości dziedzictwa miejsca, tłumaczyli powody do podjęcia współpracy. Przykład marki lokalnej zainicjowanej i koordynowanej przez samorząd był tutaj szczególnie na miejscu. LGD Przyjazne Mazowsze buduje bowiem markę związaną z regionem, łączącą aktywność organizacji pozarządowych, rynkowe podejście lokalnych przedsiębiorców z zapleczem organizacyjnym i decyzyjnym samorządów oraz instytucji działających lokalnie.

Podczas warsztatów w Szydłowcu proces budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny zaprezentowano w kontekście współpracy trójsektorowej pod marką parasolową. Prowadząca spotkanie Olga Gałek (autorka metody budowania marki lokalnej i współtwórca kilkunastu marek lokalnych, w tym marki Zagórzańskie Dziedziny) w zajęciach praktycznych pokazała jak nastawieni na współpracę miejscowi aktywiści  mogą stworzyć opowieść o lokalnej ekonomii społecznej. Uczestnicy spotkania  poznali motywacje do takiego działania, jego interesariuszy, korzyści, obowiązki, oczekiwane zmiany i wspólne wartości. Odniesień do Zagórzan było tutaj szczególnie dużo.

Obydwie wizyty wykorzystano do wzajemnej inspiracji swoimi działaniami, dyskusji na temat kolejnych etapów budowy marki, metod angażowania lokalnej społeczności w rozwój lokalnej przedsiębiorczości, promocji miejsc i wydarzeń w swoich regionach.

Magda Polańska