z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Nowa strategia rozwoju lokalnego

08/07/2022, dodał: Maciej Liberda czytano: 2105 razy
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Mszana Dolna oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne związane z opracowaniem nowej strategii rozwoju lokalnego na nowy wspólny obszar działania.

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w budynku OSP Mszana Górna.

Prosimy o przedyskutowanie w rodzinie i grupie znajomych oraz zapisanie (na luźnych kartkach), jakie są wg Państwa potrzeby rozwojowe i słabości gminy (terenu LGD), jakie są ich mocne strony i potencjał rozwojowy, jakie cele powinna postawić sobie LGD i w wyniku jakich działań mogłaby je osiągnąć. Takie przygotowanie się do spotkania usprawni jego przebieg

Agenda spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami:

I. Wprowadzenie

  1. Czym jest LGD „Turystyczna Podkowa”, jak działało, jakie ma osiągnięcia.
  2. Dlaczego LGD „Turystyczna Podkowa” zamierza działać nadal, zamierza rozszerzyć obszar działania o kolejne gminy, jaka jest misja LGD.
  3. Dlaczego chcemy stworzyć nową Lokalną Strategię Rozwoju LGD i jakie są wymogi, wobec tego dokumentu.

a) rola konsultacji i warsztatów z lokalnymi społecznościami i partnerami w procesie tworzenia LSR

b) kto będzie oceniał, czy LSR spełnia warunki i wg jakich kryteriów

II. Warsztaty SWOT

  1. Zdefiniowanie przez uczestników (analiza) podstawowych potrzeb rozwojowych (słabych stron obszaru gminy i/lub LGD oraz zagrożeń zewnętrznych) w różnych obszarach (bez limitowania lub określania listy obszarów społecznych czy ekonomicznych)
  2. Zdefiniowanie przez uczestników elementów stanowiących potencjał obszaru gminy i/lub LGD (mocne strony oraz szanse zewnętrzne)
  3. Ustalenie hierarchii (istotności) poszczególnych elementów ze zgłoszonych SWOT.
  4. Analiza SWOT/TOWS pięciu obszarów o najwyższej istotności.
  5. Zgłoszenie przez uczestników propozycji, co do zdefiniowania celów (strategii), rezultatów (mierzalnych celów końcowych) i działań (planowanych do wykonania) do zapisania w LSR. Wyjaśnienie sposobu budowania drzewa celów strategii, celów końcowych wyrażanych mierzalnymi rezultatami (jakie mierniki) oraz działań planowanych do osiągania tych celów.

III. Zapoznanie uczestników z przebiegiem dalszych prac nad budową LSR, rolą ekspertów oraz sposobem i źródłami przekazywania informacji. Zapowiedź dalszych konsultacji i ich formy.

       Serdecznie zapraszam,
Jan Marek Lenczowski
Prezes Stowarzyszenia