z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Żywa lekcja języka polskiego

10/11/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 1766 razy
Społeczności szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Kasince Małej po raz kolejny gościły aktorów Agencji Artystycznej Pro Art –Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara.

Dzięki nim co roku wychowankowie kasinczańskich placówek oświatowych mogą uczestniczyć w ciekawych lekcjach języka polskiego w formie spektaklu teatralnego.

Artyści zaprezentowali program dotyczący środków stylistycznych, a zagórzańscy uczniowie mogli przypomnieć sobie i utrwalić wiadomości dotyczące m.in. epitetu, porównania, metafory, onomatopei, apostrofy, anafory, epifory, oksymoronu, ironii, antytezy, pytania retorycznego. Bogactwo środków ukazano i wytłumaczono na przykładach wybranych dzieł literatury polskiej. Pretekstem do przedstawienia tych zagadnień była próba napisania listu do pięknej markizy przez jednego z bohaterów przedstawienia. W rezultacie powstał poetycki tekst przepełniony różnorodnymi środkami stylistycznymi, a współtwórcami widowiska zostali sami uczniowie. Wszyscy dowiedzieli się, że środki zastosowane w literaturze mają oddziaływać na emocje odbiorcy i pobudzać jego wyobraźnię.

Dzięki takim przedstawieniom można nauczyć się czegoś nowego i w ciekawy sposób powtórzyć zdobytą już wiedzę – podkreśla nauczycielka języka polskiego. Spektakl był doskonałym połączeniem nauki i zabawy, jak również okazją do obcowania z kulturą żywego słowa, nienaganną dykcją oraz ekspresją w wyrażaniu emocji.

 

Dorota Borowiec