z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Trudno jest dzisiaj być rodzicem, ale nie trudno jest pokochać dziecko

28/05/2024, dodał: Monika Wojciaczyk czytano: 830 razy
Wczoraj, 22 maja 2024r. w Hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej, odbyła się Konferencja Powiatowa pt. „Jestem, ale… nie chcę być – depresja i tendencje samobójcze dzieci i młodzieży”.

Wydarzenie to jest jedną z inicjatyw Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość w ramach prowadzonych działań profilaktycznych. Konferencję otworzył gospodarz Gminy Niedźwiedź – Pan Rafał Rusnak.

Zdrowie psychiczne dzieci to odpowiedzialność nas wszystkich. Potrzebujemy społeczności, które rozumieją wspierają i promują zdrowie psychiczne jako priorytet ~ Rosalynn Carter

Spotkanie poprowadzili: dr Marek Mudant – doktor nauk społecznych, certyfikowany specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, emerytowany funkcjonariusz policji, powiatowy koordynator procedury niebieskiej karty w Węgrowie, członek komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, doświadczony szkoleniowiec, wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Beata Bocian - Waszkiewicz - doktor nauk społecznych, terapeuta rodziny, psychoterapeuta, seksuolog.

Głównym tematem spotkania było przybliżenie zjawiska depresji i tendencji samobójczych wśród dzieci i młodzieży, przemocy w rodzinie, a także pochylenie się nad kwestiami przeciwdziałania przemocy domowej w rodzinach. Poruszona została również kwestia Niebieskiej Karty oraz procedury jej zakładania. Rozmawialiśmy m.in. o procedurach postępowania w sytuacji zagrożenia suicydalnego, autoagresji czy samookaleczaniu się przez dzieci i młodzież.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 osób – przedstawicieli ze wszystkich gmin w całym powiecie limanowskim, reprezentanci:

* placówek oświatowych

* placówek opiekuńczo - wychowawczych

* służby zdrowia

* pomocy społecznej

* zespołu kuratorów sądowych przy sądzie rodzinnym w Limanowej

* placówek działających w sferze opieki, pomocy i wsparcia dzieci i młodzieży

Dziękujemy wszystkim organizatorom, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz Hotelowi Górski Raj za współorganizację wydarzenia. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom konferencji za przybycie.

 

Red. Karolina Zapała