z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Zwiedzamy Małopolskę”

24/06/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 1814 razy

„MAŁOPOLSKA – MÓJ REGION – DZIEDZICTWO KULTUROWE”

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowem wzięli udział
w przeciągu dwóch lat w 5 wycieczkach przedmiotowych z zakresu historii regionu, kultury i kraju.


Celem wycieczek było poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin, a także poznanie zabytków regionu wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie klasy 4 i 5 zwiedzili Dobczyce podążając ścieżką pt „Śladami historii”, a także „zostali eksploratorami kopalnianych głębin” i zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Nie tylko zobaczyliśmy podziemny świat, ale spotkaliśmy Skarbnika, który przygotował dla nas mnóstwo atrakcji i konkurencji.
Wszyscy dobrze się bawili, choć wcale nie było łatwo!
Niektórzy mieli naprawdę trudne zadania! Gdyż nie każdego dnia zostaje się królową, ale nasza Kinga to prawdziwa aktorka!
Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.
Uczniowie klasy 6 odwiedzili królewskie miasto Kraków i poznawali jego czarodziejską moc, słuchając legend i rozwiązując zadania przygotowane przez Panią Przewodnik. A program wycieczki był bardzo bogaty!
Zobaczyliśmy Wawel z pięknym dziedzińcem, szukaliśmy czarodziejskiego czakramu. Widzieliśmy Kościół Franciszkanów z piękną polichromią i witrażem S. Wyspiańskiego. Na jednej ulicy odnaleźliśmy kilka epok i stylów..i średniowiecze i barok…Odpoczywaliśmy na Plantach, karmiliśmy gołębie
i rozwiązywaliśmy zadania przy Collegium Maius….A na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy ówczesny hit kinowy, czyli 2 część Sagi „Zmierzch” – „Księżyc w nowiu”.
Ostatnią wycieczką roku szkolnego 2009/2010 była wycieczka do Rabki
i Chabówki. Jak się okazało wiele osób było w Rabce 1 raz w życiu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Pani Przewodnik opowiedziała historię skansenu i co najważniejsze pozwoliła wchodzić do wagonów, co spotkało się z wielkim entuzjazmem wszystkich uczestników wycieczki. Z Chabówki wróciliśmy do Miasta „Orderu Uśmiechu”, gdzie zwiedziliśmy Muzeum im. Władysława Orkana. Następnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym „Kot w butach” w Teatrze „Rabcio”. Ostatnim punktem programu, który cieszył się wielką popularnością były warsztaty malowania na szkle. Każdy uczeń z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem tworzył swoje dzieło, które potem zabraliśmy do szkoły.
Na koniec wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Świętego Mikołaja.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do domu!
W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch wycieczkach.
W dwudniowej wycieczce do Kopalni Soli w Bochni oraz w wycieczce do Zubrzycy Górnej.
W drodze do Bochni zwiedziliśmy Zamek w Nowym Wiśniczu, który zrobił na uczestnikach niemałe wrażenie i utrwalił wiedzę z zakresu historii. Jednak nasi uczniowie najlepiej wspominają Kopalnię Soli w Bochni, gdzie spędziliśmy noc. A pod ziemią uczniowie mieli wiele atrakcji: podróżowali kolejką, grali w piłkę, brali udział w dyskotece. Opiekunowie zastanawiali się skąd mają tyle energii. Jednak następnego dnia okazało się, że brak snu daje się we znaki. W drodze powrotnej wszyscy twardo spali.
Cykl wycieczek pt „Zwiedzamy Małopolskę” zakończyła wycieczka do Muzeum w Zubrzycy Górnej. Wycieczka głównie przeznaczona była dla uczniów klasy 4 jako uzupełnienie wiadomości z zakresu historii. Uczniowie zwiedzili całe Muzeum uważnie słuchając Pani Przewodnik a następnie wzięli udział w warsztatach pt „Od ziarna do chleba”. Warsztaty cieszyły się wielką popularnością. Uczniowie nie tylko chętnie słuchali historii o tym jak powstaje chleb, ale również aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Poznali proces powstawania mąki, używali cepa, próbowali uruchomić żarna i wreszcie piekli własny chleb. Niektórzy z uczniów mieli już w tej dziedzinie doświadczenie ponieważ mieszkając na wsi sporo wiedzą na temat żniw i pieczenia chleba.
Na pamiątkę naszych wycieczek powstały w szkole 2 gazetki, gdzie patrząc na zdjęcia możemy powspominać i potęsknić trochę…
Wszystkie wycieczki były wielką radością nie tylko dla uczestników ale dostarczyły również wiele radości organizatorowi i opiekunom.
Wycieczki przygotowała i zorganizowała mgr Monika Zięba, a opiekunami byli nauczyciele:
mgr Agata Florek , mgr Paweł Mamala, mgr Danuta Kołodziej, mgr Władysława Kozyra,
a także rodzice pani Bernadetta Chorągwicka, pani Małgorzata Węglarz, pani Agata Mucha.
Wszystkim bardzo dziękuję za współpracę i poświęcony czas.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek.


Monika Zięba
 

zobacz zdjęcia