Projekt pn. „Poszerzamy horyzonty” – rekrutacja rozpoczęta
Realizowano już projekty ze środków unijnych wśród najmłodszych uczniów naszych szkół, czyli w klasach I do III oraz wśród uczniów klas IV do VI, przyszła pora na gimnazjalistów z czterech naszych gimnazjów, tj. Kasiny Wielkiej, Kasinki Małej, Raby Niżnej oraz Mszany Górnej.
Na 121 złożonych wniosków nasz wniosek uplasował się na 6 miejscu w Województwie Małopolskim. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół w Gminie Mszana Dolna od 01 sierpnia 2013r. rozpoczął realizację projektu numer POKL.09.01.02-12-081/12 pod nazwą „Poszerzamy horyzonty”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Podziałanie 9.1.2. - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic, w jakości usług edukacyjnych.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone bezpłatne:
• Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego;
• Zajęcia specjalistyczne z pedagogiem;
• Zajęcia ukierunkowaniem na rozwój kompetencji kluczowych:
„Mistrz informatyki”; „Mistrz języka angielskiego”; „Mistrz technik uczenia się”; „Mistrz przedsiębiorczości”;
• Warsztaty edukacyjno – zawodowe;
• Indywidualne konsultacje doradcze (wsparcie doradcy zawodowego i psychologa);
• Wyjazdy edukacyjne.
Ponadto w ramach projektu zakupione zostaną dla każdego gimnazjum pomoce dydaktyczne m. in. tablice interaktywne, laptopy, programy multimedialne, plansze dydaktyczne, kalkulatory naukowe.
Rekrutacja do projektu trwa do 30 września 2013r. w poszczególnych gimnazjach.
Całkowita wartość projektu wynosi 642 533 zł – w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych w tym z Europejskiego Funduszu Społecznego 85%, przy wsparciu krajowym (15%).
Realizacja projektu będzie trwała do 30 czerwca 2015 r.
red. Agata Chorągwicka