z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznytransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnakoronawirusDziennik WójewództwarodoJak zatwić sprawę„Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Mszana Dolna”Małopolskie swietlice 2024Ogłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIZakup strojówjakości powietrzaEkointerwencja

Wieści ze szkół


Czy Ojczyzna może mieć różne oblicza?

14/11/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 2134 razy
Święto Niepodległości, obchodzone co roku 11. listopada, jest dla Polaków niezwykłym przywilejem.

W odróżnieniu od innych państw, możemy bowiem cieszyć się pokojem i wolnością. Właśnie dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej w Mszanie Górnej w odświętnych strojach, przyozdobieni biało – czerwonymi kotylionami, uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej akademii opowiedzieli o symbolach narodowych: biało – czerwonej fladze, herbie i hymnie państwowym.

Społeczność szkoły przeniesiono do studia telewizyjnego „Pod polską strzechą” – informują organizatorzy wydarzenia. Tam dziennikarki próbowały rozstrzygnąć kwestię, czy na Ojczyznę można znaleźć jedną, wspólną definicję. Do dyskusji w tym temacie zaprosiły kilku gości. Okazało się, że choć każdy z nas szczerze kocha Polskę, to patriotyzm u różnych ludzi może znaczyć zupełnie co innego. Przedstawieniu towarzyszyła patriotyczna oprawa muzyczna, a także dekoracje nawiązujące do jego treści.   Niezwykle wzruszającym momentem był występ dzieci z Ukrainy, którzy uczęszczają do naszej szkoły. Zaśpiewali fragment piosenki „Niech nam żyje wolna Ukraina” i powiedzieli, że chociaż ich Ojczyzną jest Ukraina, to obecnie Polska jest miejscem, gdzie czują się bezpieczni i wolni.

Wychowankowie Anny Godawskiej z klasy „0”, poprzez śpiew, strój i choreografię wyrazili, co dla nich znaczy Polska.

Dyrektor szkoły podkreślił jak dużą wartością dla każdego Polaka jest niepodległość. Dbajmy o nią na co dzień, nie tylko w dni świąteczne – zachęcał w swoim przemówieniu.

Całą uroczystość przygotowała Anna Juzuń, nauczycielka języka polskiego.

Jarosław Mazur