z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Nowoczesna technologia wsparciem dla szkoły

24/01/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1624 razy
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej pracują na sprzętach pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Urządzenia zakupione w ramach projektu są sukcesywnie wykorzystywane na różnych zajęciach edukacyjno-wychowawczych, podczas imprez i uroczystości szkolnych. Klasa 6 tej placówki w pierwszym semestrze nauki na lekcjach techniki oraz informatyki jako pierwsza miała okazję zapoznać się z „magią” drukarki 3D. Na wyposażeniu kasinczańskiej trójki jest drukarka firmy Sygnis Adventures 3. Jest to sprawdzona konstrukcja od jednego z największych producentów drukarek 3D na świecie – firmy Flashforge.

W ramach cyklu zajęć lekcyjnych uczniowie z Zagródca zdobyli wiedzę w zakresie modelowania 3D. Dowiedzieli się m. in. czym jest grafika trójwymiarowa i czym różni się od grafiki rastrowej, czym jest wymiarowanie, jak pracować w przestrzeni trójwymiarowej, jak wymiarować bryły, zmieniać ich położenie względem siebie, jak wyrównywać i obracać konstrukcje w przestrzeni, jak wygląda proces inżynierii procesu projektowania i prototypowania.

Młodzi Zagródczanie nauczyli się również obsługi drukarki 3D, dowiedzieli się, czym jest druk 3D oraz polimery – filamenty, ich rodzaje i właściwości, poznali najważniejsze elementy drukarki 3D.

Wychowankowie kasinczańskiej trójki w ramach tworzenia modeli i prototypowania zrobili pomoce dydaktyczne oraz przedmioty użytkowe: m.in: klocki konstrukcyjne, breloki do kluczy, narzędzia pomiarowe, zasuwkę do drzwi, gry i łamigłówki logiczne, pojemniki i organizery, pieczątki motywacyjne, cyfry i litery, stojaki na książki i telefon. Każdy z tych projektów jest wykorzystywany w dalszej części warsztatów.

Projektowanie przestrzenne i druk 3D pozwalają młodym ludziom nauczyć się wielu nowych umiejętności i nabyć wyjątkowe kompetencje. To świetne narzędzie do rozwoju myślenia kreatywnego i logicznego, a także pracy zespołowej – podkreśla nauczyciel informatyki.  Kształtuje wyobraźnię i uczy skupienia uwagi na realizacji zadania, rozwijając poczucie własnej skuteczności. Uczniowie wypracowują również umiejętności przestrzenne, takie jak wizualizację przestrzenną i rotację mentalną. Nauka pracy z drukarką 3D wpływa na elastyczność poznawczą, pokazując, że każda nowa technologia będzie w zasięgu możliwości uczniów.

Wiesław Wasilewski